Thursday, 17 July 2008

# 1 - The Bold & The Beautiful / Tunguska - split


The Bold & The Beautiful to jak to określają członkowie zespołu GITWA PUNK. Czym jest więc muzyka TB&TB? To niesamowicie ostry power violence as fuck. Krzyczane wokale, miażdżąca sekcja rytmiczna. Po 'opening songu' Mody Na Sukces panowie z zespołu serwują nam wielką dawkę wściekłej energii, która wykręca wnętrzności i niszczy umysł w której można zakochać się od pierwszego kawałka. W 17stu numerach zaserwowanych na krążku jest tyle ognia, że wystarczyło by na spalenie wszystkich lubelskich lasów. Lecz jeśli spodziewacie się prymitywnej łupanki to źle trafiliście. O muzyce TB&TB można powiedzieć dużo, ale na pewno nie to, że każdy kawałek jest taki sam czy bardzo podobny do następnego. Utwory są naprawdę ciekawie zaaranżowane co można jak najbardziej zaliczyć na gigantyczny plus. Do tego dochodzą jeszcze satyryczne pełne złości i wkurwienia teksty o polityce, polaczkowych zwyczajach, religii i scenie punk na której co raz więcej widać modnych, odpicowanych lanserów. Ekipa z Lublina wymyśliła sobie na tę muzykę określenie gitwa punk, ale ja bym to nazwał "porządnym ogniem z dupy", po prostu. :)

Druga strona splitu jest prawie, że totalną zmianą klimatów. Tunguska to kapela z Irlandii w której (o ile się nie mylę) udzielają się również Polacy. Zespół w swoich 4 utworach serwuje nam kawał ciężkiego i mrocznego hc/crusta. Uważam jednak, że po tym co zaprezentowali panowie z Lublina, Tunguska nieco przynudza. Muzyka ich jest całkiem niezła, jednak trafili ze swoją twórczością na nie ten split. Z resztą co ja będę pisał więcej, oceńcie sami.

The Bold & The Beautiful / Tunguska - split

Myspace: http://www.myspace.com/gitwapunk
Myspace: http://www.myspace.com/tunguskapunk

1 comment:

Anonymous said...

Można prosić o ripa splitu IOE z TBTB? Posłuchałby człowiek tego materiału podczas jazdy wozem, a z winyla nie idzie ;-)