Friday, 6 November 2009

11 listopada 2009 - Warszawa
11.11.2009 WARSZAWA


ZAPRASZAMY NA DEMONSTRACJĘ ANTYFASZYSTOWSKĄ11 listopada jest symboliczną datą, utożsamianą z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. W związku z tym Świętem, na ulicach miast i wsi, w szkołach i urzędach, co roku organizowane są liczne festyny, koncerty i inne związane z tym świętem uroczystości. Niestety, ostatnimi laty w Warszawie, Święto to wykorzystują członkowie Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo Radykalnego(ONR), Narodowego Odrodzenia Polski (NOP) oraz grupy neonazistów z Blood and Honour i Combat18. Regularnie, tego dnia, organizują w Warszawie przemarsz. Określają się jako patrioci, a w rzeczywistości głoszą poglądy ksenofobiczne, faszystowskie, rasistowskie, antysemickie i homofobiczne, których symbole (swastyka, krzyż celtycki, falanga) niosą na transparentach. Podczas demonstracji wykrzykują hasła faszystowskie i nazistowskie („Polska dla Polaków”, „Żydzi do gazu, najlepiej od razu”). Obraża to nie tylko wyznawców innych niż katolicka religii, cudzoziemców mieszkających w Polsce na stałe lub tymczasowo, uchodźców, ale także Polaków, którzy mają inny niż biały kolor skóry, zagraniczne pochodzenie. Obraża to też wszystkich obywateli tego kraju, którzy nie popierają skrajnego nacjonalizmu, kryjącego się pod postawą patriotyczną.

STANOWCZO SIĘ TEMU SPRZECIWIAMY !!!
NIE BĄDŹ OBOJĘTNY/A !!!
PRZYJDŹ I POWIEDZ Z NAMI „NIE” NEOFASZYZMOWI!!!Nie po to Polska tyle czasu walczyła o Niepodległość, wyzwolenie spod reżimów, by teraz, i to jeszcze w dniu Święta Odzyskania Niepodległości, propagowano na ulicach treści i hasła faszystowskie!!! Najwyższy czas to zmienić! W żadnym innym cywilizowanym kraju, neofaszystowski marsz w ogóle by się nie odbył! Pokażmy razem, że w Niepodległej Polsce nie ma miejsca dla faszyzmu i nazizmu!!

PRZEZ WZGLĄD NA HISTORIĘ !!
Pokażmy, że nie boimy się głośno i otwarcie mówić co myślimy.
Symbole partyjne i flagi zostaw w domu. Przyjdź jako człowiek, nie partia, czy organizacja.

Mimo że bez flag, będzie kolorowo, wesoło i głośno :) Po demonstracji zapraszamy na koncert i wesołą zabawę do samego rana.

Klub CDQ
ul.Burakowska 12
grają:


-JWP

-ZŁODZIEJE ROWERÓW
-19 WIOSEN
-HIFI BANDA
-DON SHCHEP


wjazd:15zl
start:18:00We invite to Warsaw on 11 november 2009 for :

ANTIFASCIST
DEMONSTRATION

Fascists organize march in center of Warsaw every year on 11 november.
Come and protest!
Concert and afterparty are proceed after demonstration.

 more info:
http://wawa11listopada.blogspot.com/

No comments: