Sunday, 22 November 2009

Bisect - Następna Krwawa Interwencja


Bisect powstał zimą w 1993 roku, na jednej z prób Means of Control. Początkowo grali: Wara-perkusja(MoC, Homomilitia)i Jaga-gitara(The Corpse, Disgusting Lies, Oi Polloi, Disorder) oraz założyciel Jancy - wokal(Kupa Gufna, MoC), wówczas nie bylo jeszcze nazwy zespołu.


Po kilku próbach skład zespołu bardziej sie wyklarował, zaczeli grac razem:Wara - perkusja, Wasyl - gitara, Jancy - bas, Pieczara i Japko- wokal. Wtedy też przyjeli nazwę Bisect.


W 1994 roku jako pełny skład zaczeli grać i organizować koncerty. Grali miedzy innymi z Diskonto, Fleas and Lies, Boot Down the Door, Homomilitia, Amen, Toxic Bonkers, Red Light i wiele innych.


W marcu 1994 wydali pierwszy album, ale tego czasu był to nakład około 5000 kaset. Początkowo taśma wydana była własnym sumptem, ale poznany w miedzyczasie Bogdan z Nowego Targu z wydawnictwa TKA pomogł chłopakom i wydał materiał pod szyldem TKA.


Przez kolejny rok grali koncerty. Latem 1995 podczas przygotowywania nowego materialu na 2 split ep z Diskonto (Sweden) oraz Stereofoniczna Pralka do Szycia (Nowy Targ) i możliwością zagrania kilku koncertów w byłej Jugosławii, Włoszech i Finlandii zespół się rozpadł.Nigdy nie myśleli, że to już koniec, ale są dobrej myśli, że kiedyś zagrają :D

4 comments:

Anonymous said...

Widziałem ich chyba w Drzewicy ??

Decontrol said...

Tak tak mielismy tam próby i robiliśmy koncerty

stalin said...

widzialem ich na rozbracie grali razem z fleace & lice

Decontrol said...

W przygotowaniu nowa płyta

http://bisect.bandcamp.com